Leczenie zębów znieczuleniem ogólnym – bezboleśnie i skutecznie

Kiedy poddawać się leczeniu zębów znieczuleniem ogólnym?

Zabiegi stomatologiczne, szczególnie te bardziej inwazyjne, mogą być bardzo bolesne i stresujące dla pacjenta. Dlatego właśnie stosuje się znieczulenie miejscowe, które złagodzi ból podczas zabiegu. Jednakże niekiedy to rozwiązanie nie wystarcza w przypadku osób ze szczególnie wrażliwymi zębami lub w przypadku bardzo długotrwałych zabiegów.

W takiej sytuacji warto rozważyć leczenie zębów z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Taka konieczność pojawia się najczęściej w przypadku implantacji zębów, ekstrakcji zębów czy opracowania kanałowego podczas usuwania zęba. Leczenie pod znieczuleniem ogólnym oznacza stan kompletnego odprężenia, podczas którego nie odczuwa się absolutnie żadnego bólu.

Jakie są korzyści z leczenia zębów z użyciem znieczulenia ogólnego?

Przede wszystkim leczenie pod narkozą jest o wiele mniej stresujące niż standardowe zabiegi z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Pacjent nie ma stresu związanego z oczekiwaniem na ból i nie ma obaw związanych z użyciem narzędzi stomatologicznych.

Kolejną korzyścią jest fakt, że dłuższe i bardziej inwazyjne zabiegi mogą być przeprowadzane w jednej sesji, podczas leczenia pod ogólnym znieczuleniem. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wyjeżdżają za granicę lub cierpią na fobię stomatologiczną, co znacznie utrudnia wizyty u dentysty.

Jak przebiega leczenie zębów z użyciem znieczulenia ogólnego?

Leczenie zębów znieczulenie ogólne Lublin zawsze jest wykonywane w obecności doświadczonego anestezjologa, który kontroluje stan pacjenta podczas całej procedury. Pacjent poddawany narkozie jest całkowicie odprężony i nie odczuwa bólu podczas leczenia.

Po zakończonym zabiegu, pacjent pozostaje jeszcze pod kontrolą anestezjologa, który czuwa nad powrotem do stanu świadomości i stabilizacji organizmu. Pacjent może poczuć się osłabiony i zmęczony, dlatego warto zaplanować sobie czas na odpoczynek i regenerację organizmu.