Czy warto sięgać po herbatki odchudzające?

Pierwszym pomysłem, na jaki wpadłam, kiedy postanowiłam zrzucić swoje nadprogramowe 15 kg, był zakup herbaty na odchudzanie. Kuracja nie trwała zbyt długo. Niestety, tego typu specyfiki nie są do końca bezpieczne i warto co nieco się o nich dowiedzieć, zanim zacznie się je codziennie popijać.

Herbat wspomagających odchudzanie można znaleźć na półkach sklepowych całe mnóstwo. Niektóre z nich są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ zawierają w sobie zioła lekko pobudzające przemianę materii, inne zaś mają bardzo duży wpływ na pracę układu trawiennego, dlatego należy na nie uważać. Największą przezorność warto zachować stosując herbatki typu Figura 1 oraz wszystkie inne mające w składzie senes albo kruszynę. Obydwa te zioła wykazują silne działanie przeczyszczające. Codzienne skazywanie się na biegunki z całą pewnością nie jest właściwą drogą do zrzucenia zbędnych kilogramów. W ten sposób łatwo można doprowadzić organizm do odwodnienia, a przy okazji wypłukać z siebie wszystkie ważne minerały.

Pijąc regularnie herbatki przeczyszczające, rozregulowujemy pracę układu trawiennego, który wciąż zostaje sztucznie pobudzany do wzmożonej pracy. Efektem odstawienia takich herbatek mogą być silne zaparcia – jelita, które przyzwyczaiły się do wspomagaczy, zaczynają pracować o wiele wolniej i mniej sprawnie.

Wniosek jest zatem jeden – lepiej unikać herbatek przeczyszczających. Na pewno nie jest to dobry kierunek ku odchudzaniu. Można stosować je sporadycznie, na przykład jeśli chwilowo borykamy się z zaparciami. Regularne picie takich specyfików może mieć bardzo nieciekawe powikłania.

2 thoughts on “Czy warto sięgać po herbatki odchudzające?

  1. Jaga napisał(a):

    Zgadzam się, takie herbatki przeczyszczające to tylko w sytuacjach awaryjnych 😉 same w sobie nie są dobrym środkiem na odchudzanie!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.