Błonnik – przyjaciel dbających o linię

W poprzednim poście pisałam o negatywnych skutkach, jakie może przynieść regularne picie herbatek przeczyszczających. Tak naprawdę, chcąc podkręcić tempo przemiany materii i wspomóc pracę jelit, wcale nie trzeba po nie sięgać. Istnieje dużo zdrowszy sposób – spożywanie błonnika pokarmowego.

Płatki owsiane i inne płatki zbożowe, otręby, warzywa i owoce, chleb pełnoziarnisty – te produkty są wyjątkowo bogate w błonnik pokarmowy, który odgrywa nieocenioną rolę w usprawnianiu procesów trawiennych. Jego duże ilości znajdziemy również w musli, chrupkim pieczywie i patyczkach zbożowych dostępnych w niemal w każdym markecie czy sklepie spożywczym.

Błonnik to włóknisty wielocukier, który w bardzo charakterystyczny sposób zachowuje się w przewodzie pokarmowym. Nie ulega bowiem trawieniu, zamiast tego przemieszcza się przez wszystkie odcinki układu pokarmowego i wymiata przy okazji wszelkie zalegające w nim resztki. Ta właściwość sprzyja eliminacji szkodliwych produktów przemiany materii z organizmu. Poza tym, błonnik pokarmowy w naturalny sposób usprawnia pracę jelit, powoduje bardziej intensywne ruchy perystaltyczne, a co za tym idzie – przeciwdziała zaparciom, reguluje przemianę materii i wspiera odchudzanie. Listę jego cennych właściwości warto poszerzyć o zmniejszanie wchłanialności glukozy oraz zdolność do pęcznienia w żołądku i wzmaganie poczucia sytości, co również przekłada się na efekty odchudzające.

Mam 31 lata i moją pasją jest wszystko, co wiąże się ze zdrowym trybem życia. Staram się żyć zgodnie z jego zasadami, a swoimi doświadczeniami chcę dzielić z Wami na tym blogu. Możecie tu znaleźć niezbędne informacje na temat diet odchudzających, dających najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie, recenzuje też suplementy diety wspomagające ten proces, po to, aby ułatwić Wam wybór najskuteczniejszych z nich. Czekam również na Wasze komentarze, które na pewno nie pozostaną bez odpowiedzi.

One thought on “Błonnik – przyjaciel dbających o linię

  1. otyliaaa napisał(a):

    Nie wyobrażam sobie życia bez produktow wysokobłonnikowych 😀 dla mnie najlepszy przyjaciel odchudzania 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.